Podoiz El ve Ayak Bakım MerkeziPodoiz El ve Ayak Bakım Merkezi
Alsancak: 0536 402 10 35
No:34 Olgun Apt. K:2 D:3 Konak/İzmi̇r
No:95/A Daire:3 Karşıyaka/İZMİR
Podoiz El ve Ayak Bakım MerkeziPodoiz El ve Ayak Bakım Merkezi

Mantarlı Tırnak Bakımı

Mantarlı Tırnak Tedavisi

Tırnak mantarı; Tırnakta kalınlaşmaya, tırnağın yüzeyinde değişikliklere, renginde ve şeklinde bozulmalara ve zaman zaman kötü kokuya neden olan bir tırnak hastalığıdır. En sık karşılaşılan yüzeysel mantar türleridir. Deri, tırnak ve saçlarda olabilir. Mantar tanısı Dermatoloji Doktorları tarafından konur. Tanının konması için gözle muayenesi ile birlikte çeşitli laboratuvar yöntemleri de kullanabilir. Bunlar: KOH, WOOD IŞIĞI, KÜLTÜR gibi yöntemlerdir.

TİNEA PEDİS (AYAK DERİ MANTARI)

   Temiz olmayan ya da birçok insanın kullandığı ortak alanlardan bulaş yolu ile geçer (havuz, sauna gibi). Mantar ayak tabanında olabileceği gibi parmak aralarında (interdijital) olabilir. Parmak aralarında kaşıntıya bazen ağrıya sebep olabilen bu mantar türü parmak arasında oluşan yırtılma derne enfeksiyon taşıması ihtimaline karşı tedavi edilmelidir.

TIRNAK MANTARI (ONİKOMİKOZİS)

   Genelde ayak tırnaklarında karşılaşılan bir hatalıktır. Tüm tırnaklarda tutulacağı gibi bazen bir ya da birkaç tırnakta tutulabilir. Tırnakta tutulma şekli tüm tırnağı ya da tırnağın belli bölgesinde de olabilir. Dermatoloji doktoru tarafından tanısı konur. Doktorun tedavi planı içerisinde hasta olan tırnak plağının temizlenmesi, tedavinin daha hızlı sonuçlanması için hastayı genelde bulunduğu ildeki podoloğa yönlendirir.

   Tırnağın etrafı ve altı ölü deri parçacıkları ile doludur. Mantar, tırnağı kalınlaştırdığı için yarattığı basınç bazen ıstırap verici olup tırnağın batmasına ve tırnak yatağı iltihaplarına neden olabilir. Özellikle diyabetli hastalarda dolaşım bozukluğuna bağlı olarak mantar rahatsızlığına karşı dikkatli olunması ve ayak bakımlarının özenle yapılması gerekmektedir.

   Tırnak mantarı, sağlıklı doku muhafaza edilecek şekilde podolog tarafından temizlenir. Doktorun reçete ettiği ürün kullanımı ile tedavi desteklenir. Uygulamalarımızda yaptığımız özel bakım ile tırnak mantarını çok daha kısa sürede iyileşir. Bu anlamda hasta, dermatoloji hekimi ve podolog ortak çalışması önemli bir fark yaratır.

  • Mantar, sıcak ve nemli ortamlarda üremektedir. Bazı mantar türlerinin bulaşıcı olduğu unutulmamalıdır.
  • Ortak paylaşılan alanlarda (havuz, sauna vb.) kendinize ait terlik kullanın.
  • Her gün çorabınızı değiştirin. Özellikle pamuklu çoraplar tercih edin.
  • İki gün üst üste ayni ayakkabıyı giymeyin
  • Banyo sonrası ayak havlunuzla ayaklarınızı iyice kurulayın
  • Ayaklarınız çok terliyorsa Ph dengeleyici ürün kullanın.
  • Doktorunuz tarafından verilen ilaç ve ürünleri düzenli olarak kullanmaya özen gösterin.
Online Randevu Formu

  Hemen Randevu Oluşturun

  Sağlıklı Yaşam Ayaklarda Başlar.

  Ayak kokusuna, Tırnak Batığına, Mantara, Siğil ve Nasıra SON!

  Uzman Kadro, Son Teknoloji Cihazlar, Hijyenik Ortam

  Medikal el ve ayak bakımı, mantarlı tırnak, batık tırnak, nasır, siğil, kalın ve deforme tırnak bakımı, çatlak topuk, ayak kokusu ve terlemesi, diyabetik ayak, hamilelikte ayak bakımı, sporcu ayak bakımı ve kişiye özel tabanlık analizi çözümlerimizle İZMİR’de hizmetinizdeyiz.

  Randevunuzu Oluşturun!

  Alsancak Tel: 0536 402 10 35
  Görüşme Başlat
  Destek
  Sağlıklı günler
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?